Vedic Art - pozwól się poprowadzić 09.06.2015 - 14.06.2015

 

 

Vedic Art – pozwól się poprowadzić.


Vedic Art metoda spontanicznego malowania, dzięki której jesteśmy w stanie otworzyć swoje wnętrze i dostrzec w nim wszystkie twórcze możliwości, jakie w nas drzemią.
Opiera się na spontanicznym rysowaniu lub malowaniu, podczas którego nie liczy się technika ani umiejętności, ale sam akt kreacji polegający na wyrażaniu własnych odczuć. Hinduscy mędrcy już tysiące lat temu zauważyli, że sztuka i życie pozostają ze sobą w tak bardzo intymnym związku, że czasami nie można ich rozdzielić i dlatego mówi się o "sztuce życia".

 

Vedic Art to wiedza o prawach natury i wszechświata oraz droga do osiągnięcia wyższej świadomości poprzez tworzenie, które nie wymaga żadnych zdolności ani podstaw warsztatowych. Jest to indywidualny proces, poprzez który można wyrazić własną indywidualność bez jakichkolwiek oczekiwań i wymagań.


Istnieje 17 zasad Vedic Art które jak mapa nawigacyjna pomagają każdemu odnaleźć "drogę do domu", do własnego wnętrza. Zasady te łączą się ze sobą jak ogniwa łańcucha, w którym każde następne rodzi się z potrzeb poprzedniego. W sumie stanowią doskonałą całość obrazującą proces tworzenia, nie tylko w malarstwie, ale w każdej dziedzinie życia.


Postęp pociągnął za sobą szybki rozwój lewej, intelektualnej półkuli mózgowej. Powstała dysharmonia, w której zapomnieliśmy o prawej półkuli mózgu zawiadującej intuicją, kreacją, twórczością, relaksem, muzyką, malarstwem, poezją i zwykłym byciem. Vedic Art prowadzi do rozwoju i uszlachetnienia człowieka poprzez synchronizację półkul mózgowych oraz ich większe wykorzystanie.


Nadrzędnym zadaniem Vedic Art jest rozbudzanie w ludziach wewnętrznej siły kreacji poprzez twórczość. To metoda przeznaczona dla wszystkich, nie tylko dla artystów czy ludzi zajmujących się sztuką zawodowo. Biznesmen, urzędnik czy sprzedawca także może być kreatywny w swojej pracy i w życiu prywatnym.

 

- Człowiek świadomy siebie umie i potrafi cieszyć się życiem, gdyż wie, co dla niego jest prawdziwym skarbem, a nie omamem. Zna siebie i potrafi docenić własną unikalność, potrafi także wykorzystać dany sobie potencjał. Taki człowiek rozumie, że wszystko, w czym uczestniczy jest darem dla niego, możliwością zobaczenia siebie i dokonania wyboru bycia tym, kim pragnie naprawdę być - twierdzi Curt Källman - twórca metody.

 

 

Warsztaty zaczynamy w środę 9 czerwca obiadem.
Około godz. 16.00 początek zajęć Vedic Art..
Cztery kolejne dni po śniadaniu od godz.10.00 zajęcia Vedic Art. do godz.17.00 z przerwą obiadową. Kolacja o godz.18.00. W cenie zawarte są wieczorne koncerty z relaksem dźwiękami mis kryształowych. W programie także wspólne ognisko z gospodarzami. Ostatniego dnia namalujemy obraz dla gospodarzy. Wyjazd zakończymy niedzielnym obiadem.


Cena za I i II stopień Vedic Art. ( prowadzone równolegle ) wynosi 700 zł
Dziecko uczestnika w wieku od 12 do 16 lat: udział w zajęciach jest darmowy.
O ile dziecko umie zająć się sobą i ma swoją wyprawkę malarską.
Emeryci i studenci ( studiów dziennych ) 20% zniżki.
Cena warsztatów z pobytem i wyżywieniem dla jednej osoby wynosi 1190 zł.
Zniżka dotyczy tylko ceny za warsztaty Vedic Art.

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc proszę o zgłoszenia oraz o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł na konto: 29 1090 1740 0000 0001 0831 6494

Bliższych informacji udzielę pod nr tel. 510 291 540
Alina Danielewicz

 

Na warsztaty dobrze jest przygotować sobie wyprawkę malarską w zależności od własnych potrzeb. Intuicja najlepiej podpowie czy do malowania mają posłużyć profesjonalne płótna czy jakieś inne podkłady w ilości 8 -10 sztuk, różnej wielkości. Zabieram kilka sztalug więc na miarę pojemności auta zabiorę także blejtramy i podstawowe kolory farb, które będzie można zakupić. Najlepsze farby to akryle w tubkach lub słoiczkach. Przydadzą się klej, nożyczki, ołówek, blok lub kartki A4 do rysowania. A także brokaty, piórka, dary natury, minerały, piaski, ryż, kasza, sznureczki, płateczki i wszystko co da się przykleić do obrazu. Zamiast palety można zabrać talerzyki plastikowe.


Proces Vedic Art. zaczyna się już w momencie podjęcia decyzji o uczestnictwie w całym procesie. Pozwolenie na prowadzenie może mile zaskoczyć :)
Każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia upoważniający do kontynuowania nauki u rekomendowanych nauczycieli Vedic Art.

 

Alina Danielewicz – malarka i rekomendowana nauczycielka Vedic Art, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała, trener rozwoju kreatywności, grająca na misach kryształowych. Twórcze wyrażanie się ma dla mnie niesamowitą moc, którą wykorzystuję na wiele sposobów w różnych życiowych sytuacjach. Płynę rzeką życia prowadzona muzyką, dźwiękiem ciszy, ruchem, kolorem i wewnętrznym impulsem, który one budzą. Pragnę inspirować ludzi do odkrywania indywidualnego sposobu podążania za wewnętrzną mądrością.

 

 

 

Termin: 09.06.2015 - 14.06.2015

Miejsce: Gospodarstwo Agroturystyczne "Spełnione Marzenie" w Lubodzieży.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Try now

Bądź zawsze na bieżąco!

 

Jeżeli chcesz otrzymywać informację o nowościach, wydarzeniach, promocjach i innych ciekawostkach

zapisz się do naszego newslettera.

 

Newsletter jest bezpłatny i możesz zrezygnować z niego w każdej chwili.

 Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji drogą elektroniczną (zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Dz.U. nr 144, poz. 1204)